• Kursy językowe za granicą

  oferujemy kursy językowe w różnych zakątkach świata.
  9 języków | 17 krajów | 100 szkół

  Wejdź do działu
 • Obozy językowe za granicą

  międzynarodowe grupy | najwyższej jakości kampusy | kompetentna kadra

  Wejdź do działu

Zakwaterowanie i wyżywienie


Zakwaterowanie


Wyjeżdżając z TEE na pełnopłatne praktyki nie musisz martwić się o zakwaterowanie - praktyka będzie odbywać się tam, gdzie praktykodawca oferuje zakwaterowanie - tzw LIVE-IN.
Hotele udostępniają albo pokoje na terenie danego obiektu lub pokoje socjalne dla pracowników w tzw. staff house - czyli osobnym budynku sąsiadującym bezpośrednio z hotelem.

Koszt takiego zakwaterowania waha się najczęściej od 0 do ok. 60 GBP tygodniowo, jest więc bardzo tanią formą zamieszkania.

UWAGA: Proszę mieć na uwadze, że standard zakwaterowania oferowanego przez praktykodawcę może być niski, nawet przy 4 gwiazdkowych hotelach!

Wielką zaletą mieszkania w miejscu praktyki są nie tylko niskie koszty, czy oszczędność na dojazdach do pracy ale przede wszystkim możliwość łatwiejszej aklimatyzacji w Anglii. Można je potraktować jako idealną alternatywę na start lub korzystać z niego przez cały czas trwania programu.


Zaletą mieszkania u rodziny goszczącej jest ciągły kontakt z językiem angielskim, osłuchanie z brytyjskim akcentem i poznanie zwyczajów i tradycji Brytyjczyków. Często rodziny oferują wyżywienie. Średnio tygodniowy koszt zakwaterowania wynosi od ok. 80 GBP od osoby.

Mieszkając w hostelu poznasz młodych ludzi z całego świata a wynajmowane domy studenckie posiadają w pełni wyposażoną kuchnię - możesz więc samodzielnie przygotowywać posiłki. Często domy studenckie są wyposażone w dodatkowy sprzęt TV, VHS itp. Średnio tygodniowy koszt wynajmu wynosi ok. 65 GBP za osobę.

Jeżeli organizujesz wyjazd samodzielnie - pomyśl o kwestii zakwaterowania wcześniej!

Wyżywienie


Zazwyczaj praktykodawca oferuje wyżywienie podczas godzin pracy. Jeżeli jednak praktykodawca nie będzie oferował posiłków, przygotowujesz je we własnym zakresie. Tygodniowe koszty wyżywienia w Wielkiej Brytanii oscylują w okolicach 50 - 60 GBP/tydzień.