• Kursy językowe za granicą

  oferujemy kursy językowe w różnych zakątkach świata.
  9 języków | 17 krajów | 100 szkół

  Wejdź do działu
 • Obozy językowe za granicą

  międzynarodowe grupy | najwyższej jakości kampusy | kompetentna kadra

  Wejdź do działu

Program Internship Germany

niemcyINTERNSHIP GERMANY jest ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy chcą zdobyć doświadczenie zawodowe i równocześnie poprawić praktyczną znajomość języka niemieckiego, zarówno w aspekcie codziennej komunikacji, jak i słownictwa branżowego. Program jest również niepowtarzalną szansą na poznanie kultury, tradycji i życia w Niemczech.

Organizator programu oferuje znalezienie praktyki w wielu branżach. Na co dzień współpracuje z licznymi firmami i instytucjami działającymi w różnych sektorach gospodarki. Praktyki mogą się odbywać w największych niemieckich miastach, m.in. Berlinie i Hamburgu. Praktykanci wykonują swoją pracę na zasadzie wolontariatu i nie powinni oczekiwać od firm przyjmujących wypłaty wynagrodzenia. Na takiej zasadzie odbywają praktyki i staże studenci (absolwenci) z krajów całego świata.

Zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami praktykanta, niemiecki organizator programu INTERNSHIP GERMANY znajduje odpowiednią dla danej osoby firmę i organizuje rozmowę kwalifikacyjną. Przy wyborze firmy bierze się pod uwagę poziom znajomości języka niemieckiego, dotychczasowe doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie praktykanta.

Poziom języka ma znaczenie zasadnicze, a określany jest na podstawie wyników testu językowego, przeprowadzanego na wstępie rezerwacji programu. Osoby z dobrą znajomością języka będą uczestniczyły w programie bezpośrednio. Osoby ze słabszym niemieckim muszą uczestniczyć w kursie językowym, które są organizowane w Berlinie, Bremen, Frankfurcie, Hamburgu i Monachium.