• Kursy językowe za granicą

  oferujemy kursy językowe w różnych zakątkach świata.
  9 języków | 17 krajów | 100 szkół

  Wejdź do działu
 • Obozy językowe za granicą

  międzynarodowe grupy | najwyższej jakości kampusy | kompetentna kadra

  Wejdź do działu

Stanowiska i obowiązki

STANOWISKA I OBOWIĄZKI

Jadąc do Wielkiej Brytanii z TEE znasz już hotel, miejsce zakwaterowania, wiesz jak nazywa się Twój praktykodawca oraz jaki mniej więcej zakres obowiązków będzie Cię dotyczyć.

UWAGA: Jeżeli organizujesz praktyki samodzielnie - Pamiętaj o ustaleniu wszystkich szczegółów z hotelem/restauracją!

Praktykanci wykonują obowiązki związane z pracą m.in. na takich stanowiskach jak: kelner, pomocnik kelnera, barman, pomocnik barmana, recepcjonista, pokojówka, portier, pracownik kuchni. Najczęściej szczegóły dotyczące stanowiska zostają określone po przyjeździe do praktykodawcy, który sprawdzi Twoją znajomość języka w praktyce.

HOTELE I RESTAURACJE (info dla Uczestników decydujących się na skorzystanie z oferty praktyk przedstawionej przez TEE)

TEE współpracuje z kilkuset hotelami i restauracjam zlokalizowanymi na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Są to zarówno placówki duże (hotele powyżej 100 pokoi), jak i małe, rodzinne tzw. "Inn's" (restauracja i 5-15 pokoi gościnnych), duże sieciowe hotele, kompleksy rekreacyjno - wypoczynkowe, puby i restauracje oraz hostele.

GODZINY PRACY

Oferty proponowane przez TEE dają Uczestnikowi możliwość wykonywania obowiązków w wymiarze pełnego etatu, co stanowi ok. 35-40h tygodniowo.
Zwykle obowiązki wykonywane są w systemie zmianowym: porannym, popołudniowym, wieczornym bądź nocnym - zależy to od organizacji pracy w hotelu czy restauracji.
Zdarza się, że praktykodawca oferuje możliwość praktyki w godzinach nadliczbowych, jeśli ruch w hotelu czy restauracji tego wymaga.