• Kursy językowe za granicą

  oferujemy kursy językowe w różnych zakątkach świata.
  9 języków | 17 krajów | 100 szkół

  Wejdź do działu
 • Obozy językowe za granicą

  międzynarodowe grupy | najwyższej jakości kampusy | kompetentna kadra

  Wejdź do działu

ENGLISH PLUS Bede's (Lancing)

Daty rozpoczęcia: 3, 10, 17, 24, 31 lipca, 7 sierpnia 2016
Wiek uczestników: 13-18 lat
Grupy: międzynarodowe, maksymalnie 15 osobowe
Lokalizacja: Lancing, południe Wielkiej Brytanii, niedaleko Brighton

 

 

 Organizatorem obozu jest St Bede's - prywatna szkoła z internatem dla dzieci brytyjskich i zagranicznych, która latem, na terenach własnych kampusów organizuje doskonałe obozy językowe dla dzieci z całego świata. Obozy organizowane przez St Bede's to profesjonalnie przygotowane programy, wysoki poziom zajęć językowych, przyjazna i kompetentna kadra oraz bardzo dobrze wyposażone kampusy.

 

Lancing leży niedaleko Brighton - nadmorskiego kurortu; w rejonie, który nie bez podstaw nazywany jest zielonym ogrodem Anglii. Architektura kampusu przypomina uniwersytety w Cambridge czy Oxfordzie. Ośrodek mieści się we wspaniałych gotyckich budynkach, wokół których znajdują się tereny rekreacyjne, boiska sportowe oraz korty tenisowe. Uczestnicy mają także do dyspozycji kryty basen, salę gimnastyczną, salon rekreacyjny, pracownię komputerową z dostępem do Internetu, kort do squash, studio tańca oraz salę teatralną.
Pobyt na kursie jest doskonale zbilansowany, jeśli chodzi o ilość zajęć poświęconych nauce i czas zarezerwowany na atrakcje, które także mają służyć rozwijaniu umiejętności językowych. Wspólne wycieczki, gry i zabawy - wszystko to wpływa na utrwalenie zdobytych podczas kursu wiadomości i... nawiązanie trwałych międzynarodowych przyjaźni. 

 

Program standardowy obozu obejmuje 22,5 godziny zajęć językowych tygodniowo oraz pakiet zajęć rekreacyjno-sportowych i wycieczki oraz lekcje pilotażu samolotu.

 

Akredytacje szkoły 

Zakwaterowanie:

Uczestnicy zakwaterowani są w rezydencji na terenie kampusu, w pokojach 1 lub 2-osobowe. Dostępne są również pokoje 3 lub 4-osobowe . Łazienki są dzielone, zlokalizowane na korytarzach. W rezydencji znajduje się również pokój wypoczynkowy z telewizorem, grami planszowymi i stołem do ping-ponga, sala komputerowa z dostępem do Internetu (również Wi-Fi) oraz snack-bar. Pranie robione jest przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wyżywienie obejmuje 3 posiłki dziennie.

 

Zajęcia :

Lekcje języka angielskiego

Kurs języka angielskiego English Plus obejmuje 22,5 godziny tygodniowo (4,5 godzin dziennie). Zajęcia każdego dnia podzielone są na bloki:
1. Blok English Skills - skupia się na rozwijaniu słownictwa, czytania, rozumieniu ze słuchu, konwersacji, rozumienia zasad gramatyki. Zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu ciekawych materiałów (drukowanych, słuchowisk, internet). W zajęciach tego bloku Studenci uczestniczą również w rozmaitych grach i zabawach językowych, tj. warsztaty kulinarne, przygotowywanie układu choreograficznego, projektowanie strony internetowej, tworzenie komiksu. 
2. Blok ENRICHMENT (5h/tydzień) - to praca wyłącznie na materiałach autentycznych - ulotki reklamowe, audycje radiowe, programy na kanale YouTube, programy telewizyjne, filmy. Celem tego bloku jest zwiększenie świadomości o języku angielskim jako "prawdziwym" narzędziu komunikacji i sposobie wymiany informacji, wypracowanie w uczestnikach "intuicji językowej", rozwijanie wiedzy ogólnej o świecie. 
3. BLOK RESEARCH PROJECTS (5 h/tydzień) - to czas, kiedy uczestnicy pracują w grupach nad własnym projektem badawczym, którego temat ustalany jest na początku tygodnia. Projekt badawczy pozwala uczniom zaangażować się w proces nauczania poprzez wybranie tematu projektu oraz jego zbadanie, zaplanowanie, wdrożenie i ewaluację, przy jednoczesnej pracy w grupie.

Celem tego bloku jest poprawa umiejętności konwersacji, negocjacji, badawczych, planowania i organizacji, a także rozwijanie umiejętności przetwarzania informacji pochodzących z różnych źródeł. W piątki każda grupa prezentuje swój projekt, a autorzy najlepszego otrzymują symboliczną nagrodę.

Codzienny blok Research Project może być zastąpiony studiowaniem wybranego tematu lub nauką dodatkowego języka (za dopłatą):
Tematy do wyboru: historia współczesna, ekonomia, literatura angielska, stosunki międzynarodowe, politologia, zarządzanie, matematyka, środowisko naturalne, 
Języki: francuski, niemiecki, hiszpański

Tematyka zajęć jest ciekawa, zróżnicowana i dostosowana do wieku oraz poziomu zaawansowania uczestników.

Podczas nauki wykorzystywana jest metoda komunikacyjna, motywująca studentów do aktywnego uczestniczenia w zajęciach i zachęcająca do posługiwania się językiem angielskim w różnych sytuacjach.
Zajęcia językowe odbywają się na 7 poziomach zaawansowania (od podstawowego do zaawansowanego). Pierwszego dnia, uczestnicy przystępują do napisania testu wstępnego, który określi ich poziom znajomości języka. 

Zajęcia odbywają się w grupach 10-12 osobowych (maksymalnie 14 osobowych), prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Zajęcia sportowe i rekreacyjne

Na terenie kampusu znajduje się basen, hala sportowa, studio tańca, boiska sportowe, sala teatralna. Udział w rozmaitych zajęciach sportowych i rekreacyjnych pozwala uczestnikom poznawać nowesłownictwo oraz doskonalić umiejętność mówienia i posługiwania się językiem angielskim w naturalnych sytuacjach w rozmowach z rówieśnikami i opiekunami. Gry i zabawy sportowe odbywają się na terenie kampusu. 

Przykładowe zajęcia popołudniowe:
aerobik, badminton, koszykówka, szachy, krykiet, piłka nożna, warsztaty fotograficzne i teatralne, tenis ziemny, pływanie, squash, tenis stołowy, siatkówka, rugby, netball, palant i inne.
Gry i zabawy sportowe odbywają się na terenie kampusu.
Uczestnicy mogą sami wybrać zajęcia, które ich interesują. Niektóre zajęcia odbywają się poza terenem kampusu np.: gra w kręgle, jazda na rowerze, czy jazda na rolkach. Wieczorami po kolacji organizowane są zajęcia integracyjne, w których biorą udział wszyscy uczestnicy. Są to m.in. quizy, dyskoteki, wycieczki do kina, dyskoteki na rolkach, pokazy mody, uroczyste kolacje oraz tańce, karaoke, mini zawody olimpijskie, pokazy talentów, poszukiwanie skarbów, itp.

środysoboty i niedziele organizowane są wycieczki, podczas których uczestnicy mają okazję zwiedzić różne ciekawe miejsca w Wielkiej Brytanii. Całodniowe wycieczki odbywają się w środy i obejmują wizyty w zabytkowych miejscowościach. W środy oraz w niedziele organizowane są wycieczki półdniowe np. na plażę, do parku lub na zakupy. Atrakcje obejmują między innymi: Muzeum Brytyjskie, Pałac Buckingham, Chatham Historic Dockyard, Chessington World of Adventure, Brighton, zamek w Leeds, London Aquarium, London Eye, London Zoo, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Nauki, zamek Windsor i szkoła Eton, park rozrywki Thrope Park. Podczas wszystkich zajęć, uczestnicy są pod opieką kadry opiekunów.
Dodatkowe zajęcia Academy
Dodatkowe zajęcia sportowe z instruktorem przeznaczone są przede wszystkim dla uczestników o sprecyzowanych zainteresowaniach daną dyscypliną sportu. Profesjonalne zajęcia sportowe z instruktorem odbywają w wymiarze od 1 do 6 godzin tygodniowo. Studenci, którzy uczestniczą w tych zajęciach nie będą jednak mogli wziąć udziału w zajęciach dodatkowych ujętych w programie ogólnym. 
Zajęcia zorganizowane są w taki sposób, aby podnosić umiejętności uczestników w wybranej przez nich dziedzinie oraz zainspirować i zmotywować ich do ćwiczeń i treningów. Podczas zajęć uczestnicy poznają również specyficzne słownictwo oraz terminologię związaną z wybraną dyscypliną.
Do wyboru są następujące dyscypliny: tenisjazda konnagolfpiłka nożnapilotaż ( helikopter lub samolot), street dance oraz sporty ekstremalne, pierwsza pomoc. Zajęcia odbywają się na poziomie od początkującego do śednio-zaawansowanego. Tenis, golf i piłka nożna ? zajęcia w grupie i indywidualne, 1 trener na 10 uczestników; jazda konna - zajęcia w małych grupach, w pobliskiej stadninie koni. Ubezpieczenie nie obejmuje opcji Academy.

 

CENA ZA PAKIET                       PAKIET W PROMOCJI

2 tygodnie: 2080 GBP                         1980  GBP

3 tygodnie: 3120 GBP                        2970 GBP

 

REZERWUJ OBÓZ

 

 

Cena zawiera

  • Kurs językowy - 22,5 godziny tygodniowo
  • Pakiet zajęć rekreacyjno-sportowych
  • Transfer z lotniska Heathrow, Gatwick lub Stansted (przyjazd i wyjazd tylko w wyznaczonych datach)
  • Materiały do nauki
  • Zakwaterowanie w rezydencji oraz pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
  • Wycieczki edukacyjne (środy i niedziele)
  • Dostęp do bazy sportowo-rekreacyjnej
  • Ubezpieczenie turystyczne Bede's na czas trwania kursu
  • Opieka wychowawców 24h/7


  Oferta FIRST MINUTE 2016 ważna przy rezerwacji do  30 marca 2016
  Dla stałych klientów dodatkowy rabat - 200 PLN 

Cena nie zawiera:

  • Bilet lotniczy do Londynu - ZAPYTAJ O PAKIET LOTNICZY PRZY PRZELOCIE Z POLSKIM OPIEKUNEM
  • Dopłata do transferu z/na lotnisko (przyjazd lub wyjazd w innych innych datach - 100 GBP (w 1 stronę)
  • Opcjonalne zajęcia w ramach ENGLISH PLUS: 75 GBP/tydzień
  • Academy*: tenis (6 godzin/tydzień) - 150 GBP / tydzień, 
  • golf (6 godzin/tydzień) - 250 GBP / tydzień
  • jazda konna (3 godziny/tydzień) - 250 GBP / tydzień
  • pilotaż (1,5 godziny/tydzień) - 600 GBP / tydzień
  • sporty 'Adventure' (3 godziny/tydzień) - 250 GBP / tydzień
  • piłka nożna (6 godzin/tydzień) - 150 GBP/tydzień
  • street dance (6 godzin/tydzień) - 200 GBP/tydzień
  • pierwsza pomoc (6 godzin/tydzień) - 150 GBP/tydzień
  • Ubezpieczenie turystyczne KL, NW i bagażu 
  • Depozyt zwrotny za zakwaterowanie - 50 GBP
  • Kieszonkowe
  *Zajęcia w opcji Academy dostępne są w wyznaczonych tygodniach.
 

REZERWUJ OBÓZ