• Kursy językowe za granicą

  oferujemy kursy językowe w różnych zakątkach świata.
  9 języków | 17 krajów | 100 szkół

  Wejdź do działu
 • Obozy językowe za granicą

  międzynarodowe grupy | najwyższej jakości kampusy | kompetentna kadra

  Wejdź do działu

ENGLISH + ART & ARCHITECTURE w Miami, USA- angielski + warsztaty sztuki i architektury

Program organizowany jest przez szkołę Rennert w ośrodku nad samym oceanem. To propozycja dla nastolatków, których zainteresowania koncentrują się wokół sztuki i designu.

 

OPIS SZKOŁY

Program Summer plus! organizowany jest przez amerykańską szkołę językową RENNERT Bilingual i przeznaczony jest dla młodzieży z całego świata. Program został opracowany specjalnie z myślą o młodych studentach, którzy szukają czegoś więcej niż zwykły kurs języka angielskiego. Summer plus! został poszerzony o zajęcia tematyczne, kreatywne warsztaty oraz urozmaicony program wycieczek i zajęć rekreacyjnych. Program ten pozwala na poznanie prawdziwej amerykańskiej kultury, doskonalenie znajomości języka angielskiego, doświadczenie studenckiego życia na amerykańskiej uczelni oraz mnóstwo dobrej zabawy.

Program Summer plus! organizowany jest w centrum Miami na terenie uniwersytetu Brown Mackie College, usytuowanego przy porośniętej palmami ulicy Biscayne Blvd. W niewielkiej pieszej odległości od collegu znajdują się takie atrakcje jak hala widowiskowo-sportowa American Airlines Arena, Bicentennial Park, Bayfront Park, Adrienne Arsht Center for the Performing Arts oraz port Miami. Słynne plaże South Beach oraz lotnisko zlokalizowane są w odległości zaledwie 7 minut jazdy od collegu.

Uniwersytet Brown Mackie College zlokalizowany jest nad brzegiem zatoki i zajmuje górne piętro budynku Miami Herald, z którego rozciąga się wspaniały widok na słynną dzielnicę Miami, South Beach. College posiada doskonałe zaplecze naukowe, do dyspozycji uczestników pozostają m.in. sale lekcyjne wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe, biblioteka, laboratorium komputerowe, księgarnia, bezprzewodowy Internet Wi-Fi, pokój dla studentów oraz kafeteria.

Akredytacje szkoły


 
 

ZAJĘCIA

Kurs języka angielskiego obejmuje łącznie 20 lekcji tygodniowo i odbywa się w międzynarodowych grupach. 10 lekcji w tygodniu przeznaczonych jest na naukę języka ogólnego oraz rozwijanie wszystkich umiejętności językowych: mówienia, czytania, rozumienia ze słuchu i pisania. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów native speakers. Uczniowie korzystają z tradycyjnych oraz interaktywnych pomocy naukowych. Celem zajęć jest doskonalenie swobodnego komunikowania się w języku angielskim, dlatego podczas lekcji główny nacisk położony jest na konwersacje, pracę w parach i grupach oraz prezentacje.
Pozostałe 10 lekcji to zajęcia tematyczne związane ze sztuką i architekturą, które obejmują takie zagadnienia jak np.: galerie sztuki w Miami, sylwetki znanych artystów, styl Art Deco w architekturze Miami itp. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 15-osobowych, od poniedziałku do piątku, na trzech poziomach zaawansowania (beginner, intermediate i advanced).

Szkoła organizuje również zajęcia dodatkowe. Miami oferuje doskonałe połączenie słonecznej pogody i piaszczystych plaż z licznymi atrakcjami dużego miasta. W programie znajduje się np. zwiedzanie Miami, imprezy integracyjne, zwiedzanie South Beach i historycznej dzielnicy Art Deco, zabawy na basenie, wizyta w Historical Museum of Southern Florida, wizyta w parku wodnym Rapids Water Park, rejs łodzią po zatoce Biscayne Bay, wycieczka kajakowa na Key Biscayne, przejażdżka łodzią po parku Everglades, zakupy w centrum handlowym Sawgrass Mills Outlet Mall, wizyta w Muzeum Nauki i Historii Naturalnej i inne ciekawe atrakcje.

W ramach zajęć dodatkowych ujęta jest również przynajmniej jedna wycieczka lub warsztaty związane z opcją Sztuka i Architektura. Uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzenia różnych galerii sztuki i przejść słynnym szlakiem architektury Art Deco itp.


 

ZAKWATEROWANIE

Uczestnicy są zakwaterowani w luksusowym Doubletree Hotel****, położonym nad zatoką Biscayne przy North Bayshore Drive. Hotel jest oddalony od szkoły o zaledwie 10 minut jazdy samochodem, w pobliżu hotelu znajduje się park rozrywki. Uczestnicy kursu z łatwością dostaną się z hotelu do wielu ciekawych miejsc: Centrum Sztuki Widowiskowej Adrienne Arsht of Miami Dade County (tutaj znajduje się opera Ziff Opera House oraz filharmonia Knight Concert Hall), dzielnica finansowa Miami Brickell Avenue, Bayside Marketplace ze sklepami, restauracjami i centrami rozrywki, American Airlines Arena (boisko mistrzów świata w koszykówce z 2006 roku - Miami Heat), a także Miami Beach. Do słynnej plaży South Beach i dzielnicy historycznej Art Deco można dojść malowniczymi uliczkami miasta, lotnisko Miami International Airport jest oddalone o 15 minut drogi.

Każdy uczeń zostanie zakwaterowany w dwuosobowym pokoju z prywatną łazienką oraz następującymi udogodnieniami:

- łóżko jednoosobowe, koc, poduszka, prześcieradło i ręczniki
- szafa
- biurko
- krzesło
- regulowana klimatyzacja, dwa telefony, port danych
- suszarka do włosów
- ekspres do kawy, żelazko i deska do prasowania
- sejf
- szybkie łącze internetowe

W hotelu uczniowie mogą dodatkowo korzystać z:

- bankomatów
- internetu w miejscach ogólnodostępnych
- zewnętrznego basenu ogrzewanego
- nowoczesnego centrum fitness
- kortów tenisowych
- restauracji Primo's
- klubu sportów wodnych Toniego Chana
- restauracji Los Gauchitos Argentinean Steakhouse
- delikatesów La Fabourg, gdzie codziennie podawana jest kawa Starbucks?
- całodobowego centrum biznesowego
- usług concierge
- salonu kosmetycznego i fryzjera- Barbra Hair Salon
- pralni
Ponadto, na każdym piętrze hotelu mieszka opiekun ze szkoły Rennert (1 na 15 uczestników).

Śniadania i obiadokolacje są podawane w hotelu, lunch w szkole.
 

 

 

Zajęcia dodatkowe:

Szkoła organizuje również zajęcia dodatkowe. Miami oferuje doskonałe połączenie słonecznej pogody i piaszczystych plaż z licznymi atrakcjami dużego miasta. W programie znajduje się np. zwiedzanie Miami, imprezy integracyjne, zwiedzanie South Beach i historycznej dzielnicy Art Deco, zabawy na basenie, wizyta w Historical Museum of Southern Florida.

Zainteresowani mogą wybrać się do parku wodnym Rapids Water Park, rejs łodzią po zatoce Biscayne Bay, wycieczka kajakowa na Key Biscayne, przejażdżka łodzią po parku Everglades, zakupy w centrum handlowym Sawgrass Mills Outlet Mall, wizyta w Muzeum Nauki i Historii Naturalnej i inne ciekawe atrakcje.

W ramach zajęć dodatkowych ujęta jest również przynajmniej jedna wycieczka lub warsztaty związane z opcją Sztuka i Architektura. Uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzenia różnych galerii sztuki i przejść słynnym szlakiem architektury Art Deco itp.

 

Termin:

minimum 2 tygodnie

data rozpoczęcia: dowolna niedziela pomiędzy 25.06 a 29.07.2017

Wiek uczestników: 13 - 17 lat
Grupy: międzynarodowe
Opieka kadra amerykańska
Zakwaterowanie: w rezydencji studenckiej
Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje są podawane w hotelu, lunch w szkole
Transport własny - samolot
Cena:
2 tygodnie 3470 USD FIRST MINUTE - 3270 USD
3 tygodnie 5150 USD FIRST MINUTE - 4900 USD
4 tygodnie 6830 USD FIRST MINUTE - 6680 USD
 REZERWUJ OBÓZ

 

Cena obejmuje:

 • Kurs języka angielskiego - 10 lekcji języka ogólnego i 10 lekcji tematycznych tygodniowo
 • Wyżywienie i zakwaterowanie w rezydencji
 • Opłata rejestracyjna szkoły - 110 USD
 • Test wstępny
 • Materiały do nauki
 • Certyfikat uczestnictwa w kursie
 • Dostęp do Internetu na terenie collegu
 • Korzystanie z infrastruktury collegu
 • 24h opieka amerykańskiej kadry pedagogicznej
 • Program zajęć dodatkowych (przynajmniej 4 razy/tydzień)
 • Wycieczki i warsztaty tematyczne (przynajmniej 1/tydzień)

UWAGA: Promocja trwa do wyczerpania liczby miejsc!

 

Dodatkowe koszty:

 • Bilet lotniczy do Miami
 • Transfer z i na lotnisko MIA -240   USD - w dwie strony
 • Depozyt zwrotny za zakwaterowanie w rezydencji - 300 USD (płatne na miejscu)
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • Koszty wizowe - 160 USD