• Kursy językowe za granicą

  oferujemy kursy językowe w różnych zakątkach świata.
  9 języków | 17 krajów | 100 szkół

  Wejdź do działu
 • Obozy językowe za granicą

  międzynarodowe grupy | najwyższej jakości kampusy | kompetentna kadra

  Wejdź do działu

Kurs języka angielskiego w Bournemouth - Anglo European School of English, 20 lekcji/tydz.

Przyjazna szkoła niedaleko piaszczystej plaży w Bournemouth. Ponad 40 lat tradycji, wysoki poziom kursów, doskonała lokalizacja na wakacyjne wyjazdy

 

OPIS SZKOŁY

Anglo European School of English, założona w 1970 roku, posiada akredytację British Council i jest członkiem ARELS (Association of Recognised English Language Services) oraz English UK, co stanowi gwarancję najwyższej jakości organizowanych przez szkołę kursów i programów edukacyjnych. Szkoła zatrudnia profesjonalną kadrę lektorów, którzy wykorzystują w trakcie zajęć szereg materiałów edukacyjnych - w tym multimedialnych.
Anglo European posiada 9 przestronnych sal lekcyjnych, multimedialne centrum nauki indywidualnej ze stałym łączem internetowym, bar serwujący gorące posiłki i przekąski. W kafeterii dostępny jest również duży plazmowy telewizor HD - organizowane są tam cykliczne pokazy filmów, jest też zestaw do karaoke, gry komputerowe konsoli Wii, stół bilardowy i automaty z przekąskami. Szkoła posiada własny parking. W szkole działa dostępny całą dobę telefon alarmowy.

Klasy są wygodne i dobrze wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe takie jak wideo i odtwarzacz CD. Cztery z nich posiadają multimedialne tablice interaktywne, za pomocą których wykorzystywane są często zasoby Internetu w trakcie zajęć. Do dyspozycji kursantów jest również sala komputerowa z 15 komputerami, z których uczniowie mogą swobodnie korzystać. W szkole jest również dostępny Internet bezprzewodowy Wi-Fi. Patio, gdzie latem organizowane są wieczory grillowe jest wyposażone w stoły i miejsca dla 80 osób.

Budynek szkoły zlokalizowany jest niedaleko centrum miasta i piaszczystych plaż Bournemouth, w pobliżu popularnej dzielnicy mieszkalnej Charminister. Tam zamieszkuje większość współpracujących ze szkołą rodzin goszczących. W bliskiej okolicy szkoły znajduje się dworzec kolejowy i autobusowy, a także kilka sklepów i kawiarni.
Akredytacje szkoły:

Opis kursu:

KURS STANDARDOWY - 20 lekcji/tydzień 

Kursy języka ogólnego General English można rozpocząć w każdy poniedziałek. Anglo European School of English prowadzi kursy na 6 poziomach zaawansowania. W pierwszym dniu pobytu, studenci przystępują do napisania testu wstępnego, mającego określić ich aktualny poziom znajomości języka angielskiego. Po uzupełnieniu testu, tak aby ocena była jak najbardziej wymierna, odbywa się krótka rozmowa kwalifikacyjna.

Zajęcia odbywają się w grupach międzynarodowych, maksymalnie 15-osobowych. Każda lekcja trwa 45 minut. Od studentów oczekuje się spędzania ok. 2 godzin dziennie na pracy indywidualnej: prace domowe, ćwiczenia w zakresie poprawiania umiejętności czytania i pisania, itd. Zajęcia odbywają się w godzinach od 09:00 do 12:30 lub od 13:30 do 17:00, w zależności od poziomu zaawansowania. W sezonie letnim kursy mogą odbywać się na zmianę w trybie porannym i popołudniowym.

Po zakończeniu każdego 4-tygodniowego modułu, przeprowadzany jest test mający ocenić każdego studenta pod względem osiągniętych postępów w nauce. Na czas trwania kursu, wszelkie możliwe podręczniki i inne materiały dydaktyczne można bezpłatnie wypożyczyć w szkolnej bibliotece, oferującej najróżniejsze wydawnictwa książkowe i audio-video. Studenci pragnący uczyć się intensywniej i bardziej samodzielnie mogą korzystać z urządzeń centrum nauki indywidualnej: laboratorium językowego i komputerów (interaktywne programy do nauki języka angielskiego, stałe łącza z Internetem).
 
Dostępność: w ciągu roku Lekcji/Tydzień: 20
Typ grupy: międzynarodowa Liczebność grupy: 15
Czas trwania: 2 tygodnie Data rozpoczęcia: każdy poniedziałek
Godziny zajęć: rano lub po południu Poziom języka: dowolny
Wiek: od 16 lat    

Zakwaterowanie:

Rodziny goszczące. Szkoła współpracuje tylko z tymi rodzinami, które zapewniają goszczonym przez siebie studentom największy komfort zakwaterowania. Uczestnicy zakwaterowani są w pokojach jedno lub dwuosobowych. Wyżywienie w formie HB obejmuje dwa posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje oraz dodatkowo lunch w weekendy). Jedną z ważniejszych części nauki języka angielskiego, jest czas spędzany na rozmowach ze zwykłymi mieszkańcami Wielkiej Brytanii. Pobyt u rodziny goszczącej to doskonała okazja, aby wykorzystać język angielski w różnych codziennych sytuacjach.

Rezydencja studencka. W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) szkoła oferuje również zakwaterowanie w rezydencjach uniwersyteckich, w pokojach jednoosobowych z prywatną łazienką. Wszystkie rezydencje są nowoczesne, wygodne, odpowiednio wyposażone i zlokalizowane w odległości około 10 minut pieszo od szkoły. Zakwaterowanie dostępne jest dla osób które ukończyły 18 lat i nie obejmuje wyżywienia.
 

Zajęcia dodatkowe:

Anglo European School of English organizuje ciekawy program zajęć pozalekcyjnych, dzięki czemu uczestnicy będą mogli bliżej poznać angielską kulturę oraz innych studentów szkoły. W sezonie letnim zajęcia organizowane są codziennie, poza sezonem tylko trzy razy w tygodniu. Wśród zajęć są między innymi: wieczory filmowe, wyjścia do pubu, klub dyskusyjny, wieczory karaoke, przyjęcia międzynarodowe, barbecue, czy zawody na Wii Nintendo. Szkoła organizuje również wycieczki do ciekawych pod względem historycznym i kulturowym miejsc Wielkiej Brytanii m.in. Londynu, Oxfordu, Bath i Stonehenge, The New Forest National Park itp.
 

Cennik

Czas trwaniaTylko kursKurs+zakwaterowanie u rodziny goszczącej (pokój 1-os.)Kurs+zakwaterowanie u rodziny goszczącej (pokój 2-os.)Kurs+zakwaterowanie w rezydencji
2 tygodnie 490 GBP
740 GBP
704 GBP
840 GBP
3 tygodnie 695 GBP
1070 GBP
1016 GBP
1220 GBP
4 tygodnie 900 GBP
1400 GBP
1373 GBP
1600 GBP
 
Opłata rejestarcyjna: 150 PLN
 

Cena obejmuje:

 • Kurs języka angielskiego - 20 lekcji/tydzień
 • Opłaty rejestracyjne szkoły - 80 GBP
 • Zakwaterowanie i wyżywienie według wybranej opcji
 • Materiały do nauki
 

Dodatkowe koszty:

 • Transfer z lotniska - 150 GBP (Heathrow), 160 GBP (Gatwick), 255 GBP (Stansted/Luton) - w jedną stronę
 • Bilety komunikacji miejskiej
 • Koszty pralni - 8 GBP/tydzień
 • Dopłata do prywatnej łazienki (rodzina goszcząca) - 80 GBP/tydzień
 • Dopłata do pełnego wyżywienia (FB) - 27 GBP/tydzień
 • Dopłata sezonowa (czerwiec-sierpień) do zakwaterowania - 30 GBP/tydzień
 • Dopłata sezonowa (czerwiec-sierpień) do prywatnej łazienki - 15 GBP/tydzień