• Kursy językowe za granicą

  oferujemy kursy językowe w różnych zakątkach świata.
  9 języków | 17 krajów | 100 szkół

  Wejdź do działu
 • Obozy językowe za granicą

  międzynarodowe grupy | najwyższej jakości kampusy | kompetentna kadra

  Wejdź do działu

Historia firmy

W 1999 roku, kiedy Travel Exchange & Education rozpoczynała swoją działalność, na ryku funkcjonowało tylko kilka firm zajmujących się turystyką edukacyjną.

Większość organizacji w tym czasie oferowało wyjazdy do szkół językowych oraz programy pracy studenckiej WORK & TRAVEL w USA. My postawiliśmy na Wielką Brytanię. Od samego początku, prócz oferowania wyjazdów do szkół językowych, skupialiśmy się na programach praktyk zawodowych, co wypełniało niszę na ryku turystyki edukacyjnej. Jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku oferowaliśmy program pełnopłatnych praktyk w hotelach w Wielkiej Brytanii. Wówczas, program ten skierowany był wyłącznie do studentów turystyki, hotelarstwa, gastronomii, marketingu usług turystycznych, itp. , a na odbycie pełnopłatnej praktyki Home Office (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) wydawało pozwolenia na pracę Work Permit w ramach tzw TWES (Training and Work Experience Schame). W 2003 roku, kiedy zmieniły się przepisy w UK i wspomniane Work Permit mogły być wydawane studentom wszystkich kierunków, coraz więcej firm zaczęło oferować tego typu praktyki. W tym samym roku, wyjazdom na pełnopłatne praktyki w hotelach nadaliśmy nazwę WORK UK (oficjalna strona internetowa programu to www.workuk.pl )

Równolegle, od początku działalności oferowaliśmy programy staży i praktyk zawodowych w londyńskich firmach. Z czasem rozszerzyliśmy ofertę o programy praktyk w innych krajach. W 2003 roku zostaliśmy przyjęci do grona członków dwóch międzynarodowych stowarzyszeń: FIYTO – Federation of International Youth Travel Organization oraz GWEA – Global Work Experience Association. Było to dla nas i naszej pracy bardzo duże wyróżnienie, gdyż członkowie obu organizacji muszą spełniać surowe kryteria, szczególnie jeżeli chodzi o współpracę z partnerami oraz praktyki postępowania z klientami. Dodatkowo, członkowie GWEA muszą postępować wg Code of Conduct – czyli spisu reguł i zasad, podczas całego procesu organizacji programów praktyk zawodowych. Jeden z naszych pracowników - Kamil Rechowicz-Szawica (jako jedyna osoba z Europy Srodkowej) aktywnie uczestniczy w pracach GWEA Advisory Commitee – komisji stanowiącej ciało doradcze stowarzyszenia- jako ekspert ds. rynku praktyk zawodowych Europy Środkowej.

Członkowstwo TEE w tej prestiżowej organizacji jaką jest GWEA zaowocowało przygotowaniem szerokiej i wyselekcjonowanej oferty zagranicznych praktyk i staży zawodowych.